Dla osób zainteresowanych. W ramach porozumienia przedsądowego, za porozumieniem i kompromisem konflikt mój i Sebastiana A. z powodu pogodzenia się i wyjaśnienia zakończony. Jednocześnie informuję, że część rzeczy mówiłam lub pisałam w gniewie lub z powodu braku pełnego obrazu sprawy, więc były one nieprawdą.

czwartek, 13 kwietnia 2017

Magia ziół - część I

Magia ziół sięga swoimi tradycjami bardzo daleko w przeszłość. Tak jak wtedy, i dzisiaj mądrzy ludzie pragną czerpać z Natury zarówno zdrowie, jak i urodę, a także starają się żyć bliżej przyrody i zagłębiać jej siły. Magia ziół to jedna z najprostszych dziedzin magii ludowej. Pomaga odzyskać nie tylko zdrowie, ale również pozwala odnaleźć nasze ziemskie korzenie.

Magia ziół polega na swoistej współpracy pomiędzy człowiekiem, a roślinami, ziemią i niebem, mikrokosmosem i makrokosmosem, duchem i ciałem. Jedność energii zjednoczonych w jakimś celu daje efekty uznane przez laików za "nadnaturalne". Jednakże metody te są znacznie bardziej naturalne dla człowieka niż skomputeryzowana filozofia i syntetyczne wartości społeczne fabrykowane przez dzisiejsze warunki.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.