niedziela, 28 maja 2017

Magia Luster

MAGIA LUSTER - DEACOSTA.PL

Lustra od wieków  są wykorzystywane do wróżenia i do czarów. Powierzchnia lustra skupia światło i odbija je, a w magii oznacza to efekt powiększania tego, co się w nim odbija.

Dawniej lustra były bardzo drogie i nie wszyscy mogli pozwolić sobie na ich posiadanie. Stąd też wziął się przesąd, ze gdy stłucze się lustro, wieszczy to siedem lat nieszczęścia. Jeżeli coś takiego przydarzy się, należy takie lustro po prostu wyrzucić i kupić nowe, ponieważ stłuczone lustro w domu to kłótnie, problemy partnerskie.

Do rytuałów magicznych najlepsze jest lusterko średniej wielkości, okrągłe lub owalne, oczywiście w ramce i dobrze jest kiedy ma rączkę, która w razie potrzeby pozwala nam na poruszanie nim. Z drugiej strony lusterka przeznaczonego wyłącznie do rytuałów magicznych należy narysować jakikolwiek symbol ochronny. Przed każdym jego użyciem, taflę lustra przecieramy wilgotną, czystą szmatką ruchem odwrotnym od ruchu wskazówek zegara. Można do tego użyć wody z solą. Możemy też oczyścić lustro przy pomocy kadzidełka z sosny lub szałwii.

Rytuał przeprowadzany przy pomocy lustra jest bardzo łatwy. Kładziemy po prostu przed nim to, co symbolizuje nasze życzenie, to co potrzebujemy zwielokrotnić .

Przeprowadzenie rytuału 

W odpowiedni dzień tygodnia, stawiamy lustro na czystym obrusiku, po jego obu stronach zapalamy po jednej świecy.
Przed lustrem kładziemy symbol tego co pragniemy powiększyć, w taki sposób, aby odbijał się on w lustrze. Symbolem może być zdjęcie, afirmacja napisana na karteczce, kamień szlachetny, etc.
Siadamy wygodnie przed lustrem i koncentrujemy się na naszym marzeniu. Powinno się je „zobaczyć” jako już spełnione.
Wypowiadamy zaklęcie: „ Niech energia wzmacnia się i powraca do mnie. Widzę moje marzenie już spełnione. Dziękuję.”
Świece powinny palić się przez 15 minut, potem gasimy je i mogą być użyte ponownie .

Możemy używać białych lub srebrnych świec, albo dostosować ich kolor do konkretnej potrzeby:

bogactwo – świece złote, zielone, żółte;

zdrowie – świece zielone;

ochrona, nauka – niebieskie;

dostatek, mądrość, sprawy duchowe – fioletowe;

miłość, przyjaźń – czerwone, i różowe,

czarne – uwalnianie od złych nawyków, od negatywnych sytuacji.

Nie należy bać się użycia czarnych świec. Nie mają one absolutnie nic wspólnego z tzw. czarną magią. Kolor czarny jest kolorem usuwającym i pochłaniającym i neutralizującym  wszelką negatywność. Jeżeli jednak mamy opory przed stosowaniem czarnych świeć, z powodzeniem możemy je zastąpić białymi.

Dni tygodnia a magia luster

Poniedziałek – magia związana z macierzyństwem, dziećmi i ich wychowaniem, domem, zwierzętami domowymi.

Wtorek – magia związana z pokonywaniem wrogów, odzyskiwaniem sił i energii, nabieraniem pewności siebie.

Środa -  magia związana z nauką, powodzeniem podczas podróży,  biznesem i powodzeniem w handlu.

Czwartek – magia związana z pieniędzmi, szeroko rozumianą obfitością i szczęściem.

Piątek – magia związana z miłością, relacjami międzyludzkimi, przyjaźnią i popularnością.

Sobota – magia związana z uwalnianiem się od nałogów.

Niedziela – magia związana z odzyskiwaniem zdrowia,  załatwianiem spraw w urzędach, sprawy małżeńskie.

Jeżeli chcemy np. spotkać miłość, możemy narysować serce lub napisać karteczkę z opisem jakiego związku oczekujemy. W piątek kładziemy ją przed lustrem i przeprowadzamy rytuał zgodnie z poprzednimi punktami. Możemy zapalić świece różowe, położyć różowy kryształ.

Jeżeli mamy kłopoty finansowe, w czwartek przed lustrem możemy położyć karteczkę z napisaną sumą jakiej potrzebujemy, banknot pieniężny, kupon lotto, miseczkę wypełnioną ryżem i monetami.

Podczas przeprowadzania rytuału kierujmy się własną intuicją. I nie bądźmy zachłanni, nie prośmy o to co już mamy. Jeżeli mamy już samochód, nie prośmy o drugi, chyba ze jest on potrzebny do wykonywania określonej działalności, a nie do tego, aby sąsiad „pękł z zazdrości”. Rytuały przeprowadzamy nie dlatego, że czegoś chcemy, ale wtedy kiedy czegoś potrzebujemy.  Powodzenia!

JAK BEZPIECZNIE KORZYSTAĆ Z LUSTRA - ASTROMAGIA

Nasi przodkowie sądzili, że w zwierciadle widać nie tyle nasze odbicie, co naszą duszę. Dlatego rozbicie lustra miało przynosić siedem lat nieszczęść. A dlaczego akurat siedem? Bo dusza – ta zniszczona w rozbitym lustrze – regeneruje się co siedem lat własnie! Dlatego też wierzono, że wampiry nie mają odbić lustrzanych – nie mają przecież duszy...

Czy lustra naprawdę mają moc? Czy są tylko zwykłymi kawałkami szkła, pokrytymi z jednej strony cienką warstwą srebra lub aluminium?...

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Zależy częściowo od nas samych, od naszej wiary i przekonań, od naszej energii... Ale z całą pewnością luster używa się w magii, i to dość często. Dlatego lepiej dmuchać na zimne i w kontaktach z nimi stosować specjalne zasady BHP.

Lustro podwaja obraz.
Dlatego niech odbijają się w nim wyłącznie piękne widoki i twoja pogodna twarz. Uśmiechaj się do swego odbicia – w ten sposób zaklinasz szczęście.

Tafla lustra powinna być idealnie gładka i czysta.
Zabrudzenia czy rysy mogą przyciągnąć do twojego życia nieprzyjemne zdarzenia.

Warto mieć trochę wolnej przestrzeni dookoła, a zwłaszcza nad głową.
Jeśli w lustrze będzie widać, że wokół ciebie jest ciasno, poczujesz się przytłoczony lub pojawią się chroniczne bóle głowy. Najlepiej, gdy widać w nim całą postać – ucięcie nóg skutkować może brakiem poczucia stabilizacji. Jeśli lustro wisi np. nad umywalką w łazience, dobrze, by ucinało odbijającą się w nim postać co najmniej na linii ramion – nigdy pod brodą czy w połowie szyi, bo grozi to poczuciem zaciskającej się na niej pętli!

Źle jest, gdy dwa lustra wiszą naprzeciwko siebie.
Tworzą wtedy złudną głębię, w którą wpada energia i gubi się, nie mogąc znaleźć wyjścia.

Nie wieszaj lustra na wprost drzwi wejściowych!
Takie lustro odbija energię wpływającą do mieszkania.

Lustro w sypialni – zwłaszcza gdy widać w nim łóżko – będzie zakłócać sen.
Zasłoń je na noc. Według feng shui takie zwierciadło w małżeńskiej sypialni symbolicznie pomnaża liczbę osób w łóżku, czyli sprzyja zdradzie.

Nie wieszaj zwierciadła, które było świadkiem jakiejś tragedii lub przez dłuższy czas przeglądała się w nim osoba samotna, schorowana, zgorzkniała.
Energia nieszczęścia mogła wpleść się w energię lustra – i potem wejść w aurę nowego właściciela.

Małe lusterko, np. do makijażu, to twój osobisty magiczny przedmiot. Nie pożyczaj go!!
Zwłaszcza tym, co do których intencji nie masz pewności. Z tych samych powodów nie używaj cudzego.

Niewielkie stojące lustro możesz wykorzystać do obrony przed nieżyczliwymi ludźmi.
Na przykład w pracy postaw je na biurku skierowane taflą na zewnątrz. Odbije wszelkie negatywne energie puszczone w twoją stronę.

Jak zapobiec pechowi przy rozbiciu lustra?
Zbierz wszystkie kawałki, pomaluj je na czarno i zakop wieczorem na rozstaju dróg.

MAGIA LUSTER - ZOE 

Lustra tak jak amulety, kamienie, i inne przedmioty są magicznymi narzędziami. W niewielu źródłach jednak wspomina się o tym że w pradawnych czasach były wykorzystywane do wróżenia. Lustra świetnie skupiają i odbijają światło, a to w magii sprzyja uzyskaniu efektu powiększenia tego czego chce się mieć więcej (bogactwo, szczęście…).

Nie wiem czy dajesz sobie sprawę, że pradawne lustra wyglądały zupełnie inaczej. Majowie swoje lustra do rytuałów robili z polerowanej metalem, lub kamieniami lawy wulkanicznej lub obsydianu. Najstarsze lustro znajduje sie obecnie w British Muzeum. John Dee, astrolog i mag Królowej Elżbiety, używał właśnie obsydianowego lustra. Wygrawerowane na nim były symbole do przywoływania duchów, aniołów.

Co sie dzieje ze stłuczonym lustrem?

Zapewne wszyscy znają przesąd że gdy stłuczesz lustro czeka Cię 7 lat nieszczęścia. To  nie martw się nic złego Cie nie spotka, przesąd ten wziął się z czasów kiedy to mało kogo było stać na lustra ze szkła, gdyż zwyczajnie były za drogie. Jeśli jednak stłuczesz lustro, to wyrzuć je jak najszybciej i to nie ze względu na nieszczęście, ale kłótnie. Tak… stłuczone lustro w domu to kłótnie, problemy partnerskie i fałszywe osoby blisko Ciebie. Wystarczy je wyrzucić i sytuacja wraca do normy.

Są jednak przypadki że nie możemy wyrzucić stłuczonego lustra, bo na przykład jest zabytkowe. Na to też jest rozwiązanie, zasłoń pękniętą cześć, kartką, materiałem, zaklej. Zrób to tak by nie było możliwości przeglądania się w pękniętej części lustra. Wtedy również nic złego Tobie ani Twoim bliskim nie grozi.

Jak widzisz pęknięte czy stłuczone lustra nie są takie straszne.

Jakie lustra są najlepsze?

Do magii najlepsze są nieduże lustra, najlepiej w oprawie tak by można było nimi swobodnie operować w rękach. Z drugiej strony lustra trzeba umieścić symbol potrójnego Księżyca (narysuj, naklej, wydrap), będzie odstraszał wszystkie złe moce podczas rytuałów.

Zapewne zastanawiasz się czy kształt lustra ma znaczenie. Owszem, do rytuałów najlepsze są okrągłe lub owalne lustra. Zwróć uwagę by Twoje lustro nie rozmazywało obrazu, nie może być pęknięte, ani też mocno porysowane.

Ważnym jest jeśli używasz lustra do rytuału to przed jego rozpoczęciem należy przetrzeć je wilgotną szmatką okrężnym ruchem w kierunku przeciwnym ze wskazówkami zegara i kończymy również przetarciem w odwrotna stronę czyli zgodnym ze wskazówkami zegara. Taka czynność wskazuje początek i koniec rytuału. Raz na jakiś czas oczyść swoje lustro bardziej dokładnie. Umyj je w wodzie z solą lub okadź ziołami np. szałwia lub sosną.

Jakie są najprostsze zaklęcia z użyciem lustra?

Najprostszym magicznym Zaklęciem jest położenie przed lustrem przedmiotu, czy symbolu rzeczy tego którego chcemy mieć więcej. Nie zapominaj, że lustro odbije energię i sprawi, że powróci ona ze wzmocnioną siłą.

Czy trzeba specjalnie obchodzić się z lustrem?

Pamiętaj, że magiczne lustro jest specjalnym przedmiotem. Nie używaj go do codziennego przeglądania się. Jeśli już wybrałaś jedno ze swoich zwierciadeł na magiczny przedmiot i używasz go do rytuałów, to zapomnij że będzie Ci służyło na co dzień jako zwyczajne lusterko.

Gdy go nie używasz to owiń w chustkę, czy inny kawałek materiału i schowaj. Nie pożyczaj go osobom do których nie masz pełnego zaufania.

Czy zwykle lustro też ma moc?

Owszem, można wykorzystywać moc wszystkich luster. Ja na przykład uczyniłam swoje lusterko w łazience moim sprzymierzeńcem (ale nie jest to przedmiot magiczny do rytuałów). Zawiesiłam na nim jeden z moich talizmanów, a na lusterku napisałam szminką moje motto, które przeczytane co rano popycha mnie do działania i napełnia pozytywną energią.

MAGICZNA MOC ZWIERCIADŁA
https://www.facebook.com/AstrologMerkurja

Dlaczego rozbite kawałki lustra nawet niezbyt przesądne i na co dzień mocno racjonalne osoby, wpędzają w stan rozdrażnienia? Dlaczego pęknięta szyba czy też rysa na sklepowej witrynie sprawiają, że zaczynamy gorączkowo myśleć o tym, czy w kieszeni nie mamy chociażby króliczej łapki na szczęście? Odpowiedzi należy szukać w zbiorowej nieświadomości, w której zakorzeniony jest archetyp zwierciadła jako swoistego portalu, przejścia do innych wymiarów.

Człowiek zanim wynalazł zwierciadło przeglądał się w tafli wody, która pełniła rolę medium, zwracającego patrzącemu jego wizerunek. Oprócz naturalnych zbiorników wodnych, kałuż i spróchniałych pni wypełnionych deszczówką, praprzodek homo sapiens mógł swój obraz zobaczyć jedynie w źrenicach współplemieńców, ale to wiązało się z sytuacjami bardzo silnych emocji – chwil intymności lub śmiertelnego zwarcia w trakcie walki o życie, kiedy patrzono w oczy przeciwnikowi.

Spoglądanie prosto w oczy z tak bliska, że można było zobaczyć swoje odbicie, wiązało się z ekstremalnymi emocjami i wysokim poziomem adrenaliny i tak pozostało do dziś. Pierwsze zwierciadło człowieka czyli źrenice drugiej osoby wiążą się z pewnego rodzaju tabu kulturowym, które przekraczać mogą jedynie zakochani bądź osoby szukające ostrej konfrontacji i pragnące potwierdzić swoją dominację. Nie bez powodu mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, można w nich wyczytać skrywane emocje, tajemnice, pewność siebie lub jej brak.

Upłynęło wiele tysiącleci i człowiek nauczył się produkować sztuczne zwierciadła. W starożytności były to tarcze z polerowanego brązu, następnie podlane srebrem lustra pokryte szkłem. Od XVII Wieku osiągnięcia ludzkiego umysłu pozwoliły na odlewanie luster pałacowych o ogromnej powierzchni. Postęp techniki ułatwił produkcję zwierciadeł i wprowadził lusterka pod dachy mieszczan, a nawet pod chłopskie strzechy.

Co jednak z domniemanymi, magicznymi właściwościami tego artefaktu przynależnego pięknisiom? Otóż jak najbardziej kult zwierciadła jako czarodziejskiego przedmiotu, jest obecny we wszystkich kulturach świata. Wierzono, że odbicie człowieka ma magiczny związek z jego duszą, a w zwierciadle można odnaleźć alternatywny świat ulotnych cieni i rzeczywistość równoległą. Dlatego rozbicie lustra, a już w szczególności przejrzenie się w jego popękanych odłamkach miało świadczyć o rychłej śmierci, nieuleczalnej chorobie, bankructwie, a w najlepszym wypadku siedmiu chudych latach. Innym przesądem dotyczącym luster jest to, że nie wolno pozostawiać ich odsłoniętych w domu nieboszczyka, aż do czasu pogrzebu, ponieważ dusza zmarłego mogła zostać uwięziona, gdyby przypadkiem przejrzała się w jakimś zwierciadle. Również mieszkańcy domu, w którym przebywało ciało zmarłego mogli być w niebezpieczeństwie z uwagi na to, że zmarły widząc ich w zwierciadłach, mógł upatrzyć sobie kogoś i pociągnąć go wkrótce na drugą stronę.

Z lustrem tak czy inaczej zawsze trzeba ostrożnie. Na zarozumiałe i próżne panny, zbyt długo wpatrujące się w zwierciadło miało czyhać Dydko.

Ten zły stwór mógł narobić nie lada kłopotów, a nawet wygiąć na stałe oblicze nieskromnej niewiasty, zamieniając gładkie liczko w szkaradne. Moc zwierciadła jest uwieczniona również w mowie baśni, legend i mitów.

W białej magii zwierciadłem można odpędzać złe uroki, odbijać czary i zwyciężać wszelkie koszmary. Wiedział o tym mitologiczny Perseusz, który zasłonił się wypolerowaną tarczą przed zabójczym wzrokiem Meduzy, wiedział i czeladnik płatnerski, który jak mówią legendy warszawskie Bazyliszka lusterkiem zabił.

O magicznym zwierciadle mówi również baśń o Śnieżce, w której zła macocha wykorzystuje moc lusterka do lokalizowania konkurentki. W ,,Królowej Śniegu’’ Hansa Christiana Andersena demony i diabły zrobiły krzywe zwierciadło, w którym wszystko wyglądało na inne niż jest, okruchy tego zwierciadła miały wielką moc czynienia zła.

Wszystko wskazuje na to, że lustro jest niebezpieczną zabawką, która w nieodpowiedzialnych rękach może być użyta w złych celach. Mit o Narcyzie, który zakochał się w swoim odbiciu i umarł z głodu i wycieńczenia, może być jedną z wielu przestróg przed pochopnym igraniem z powierzchnią zwierciadła. Czarna magia z użyciem zwierciadeł może być szczególnie niebezpieczna, dla tego kto się jej ima, ponieważ zwraca z nawiązką złe intencje czarującemu.

W starożytności lustro było atrybutem Afrodyty bogini piękna i miłości, ale w kulturach nie związanych z basenem Morza Śródziemnego łączono je przede wszystkim z magią Słońca i Księżyca, ponieważ Księżyc jak lustro odbija światło słoneczne. Ten magiczny potencjał, który wiązał się z możliwością kumulowania dobrej i złej energii oraz zwielokrotniania jej, używano również do czarów miłosnych oraz wróżb.

Katopromancja lub krystalomancja, czyli wóżenie ze zwierciadeł lub innych przedmiotów odbijających światło (szklane kule, kryształy) ma poczesne miejsce w panteonie sztuk mantycznych, lecz wymaga dużej umiejętności skupienia się i pewnej biegłości w odczytywaniu symboli.

Nie bez powodu zwierciadło było wielkim atrybutem magów. W tym tych, którzy byli postaciami historycznymi – jak Nostradamus, czy też na poły legendarnymi jak Merlin. Lustro jest jedynym narzędziem, dzięki któremu możemy zobaczyć swoje własne oczy, a zatem zajrzeć do swojej duszy i podświadomości. Zwierciadło jest potężnym przyspieszaczem rozwoju duchowego, dzięki niemu możemy zgłębiać tajniki własnego wnętrza i zgodnie z maksymą nosce te ipsum poznawać swoje słabe i mocne strony. Każdy szanujący się adept wiedzy tajemnej powinien skorzystać z tego narzędzia samopoznania.

Zwierciadło jak każde inne narzędzie można wykorzystać z dobrymi bądź złymi intencjami, i użyć jego mocy do czynienia ładu bądź chaosu, jednak właśnie w przypadku speculum (łac. lustro) należy pamiętać, że odbije ono natychmiast energię w kierunku używającego go.

Podchodźmy do zwierciadła z szacunkiem, nawet jeżeli nie wierzymy w to, że jest to portal do innych wymiarów, lepiej nie używać pękniętych luster, a nadpęknięte szyby, witryny czy antyramy wymieniajmy na nowe. Rozbite czy pęknięte zwierciadło jest tak złym omenem głównie dlatego, że symbolizuje koniec pewnej otaczającej nas rzeczywistości, koniec pewnego porządku, zburzenie istniejącego ładu, który się w nim odbijał i zastąpienie go czymś nowym, a niewiele osób z radością przyjmuje drastyczne zmiany w życiu. Przeglądając się codziennie w pękniętym zwierciadle czy szybie z rysą, wprowadzamy symboliczne pęknięcie również do naszego świata, dlatego jeżeli zależy nam na spokoju i harmonii, jak najszybciej pozbądźmy się uszkodzonych sprzętów. Jeżeli zdarzy się nam potłuc zwierciadło, najlepiej posprzątać je nie spoglądając w odłamki, zawiązać w nieprześwitujący kawałek materiału i zakopać nocą, oczywiście na rozstajnych drogach… ale jeżeli takich brak, wystarczy trawnik poza posesją. Odchodząc rzućmy przez lewe ramię szczyptę soli, która ma uniwersalne właściwości oczyszczające i oczywiście jak najszybciej kupmy nowe i piękne zwierciadło, zapowiadając mu, że będą się w nim przeglądać tylko szczęśliwe chwile…

Astrolog Merkurja

MAGIA LUSTER - JAK PRZYGOTOWAĆ WŁASNE MAGICZNE ZWIERCIADŁO

Lustra (i inne odbijające powierzchnie) od dawna przykuwały ludzką uwagę i zajmowały wyobraźnię, być może dlatego, że pozwalają dojrzeć nam rzeczy, których nigdy nie zobaczylibyśmy bez ich pomocy- nie tylko rzeczy fizyczne, ale i wartości wyższe, takie jak wspomnienia przeszłego życia, przebłyski przyszłości czy wizje wydarzeń dziejących się w tym samym czasie w innym miejscu. Ludowy folklor pełen jest więc odniesień do lustra i tak samo jest w magii, gdzie część dawnych, magicznych zwyczajów została przeniesiona i zaadaptowana do współczesnych potrzeb.

Symbolizm lustra jest prosty, choć jednocześnie złożony. Uważa się, że lustro jest poświęcone Księżycowi, gdyż tak jak Księżyc odbija promienie Słońca. Dlatego też zwierciadła używane w magii są zazwyczaj okrągłe, tak jak tarcza Księżyca w pełni. Warto wspomnieć, że magia luster, obok magii morza, mgły i deszczu, jest wpisana w magię Wody.

PRZYGOTOWANIE MAGICZNEGO LUSTRA:
 
Do przygotowania własnego magicznego zwierciadła będzie Ci potrzebne okrągłe lustro o średnicy 30-70 cm. Najlepiej, aby było ono oprawione w okrągłą, czarną ramę, ale nie jest to konieczne. Lustro najpierw dokładnie umyj czystą wodą, a następnie przemyj chłodnym naparem z bylicy pospolitej, stosując jedną łyżeczkę ziela na szklankę wody. Bylica nie tylko posiada silne właściwości oczyszczające, ale także tworzy skuteczną zaporę, chroniącą przed wszelką negatywną energią, zarówno z tego świata, jak i ze świata astralnego. Kiedy lustro wyschnie, okryj jego taflę ciemną (najlepiej czarną) chustą (sprawdzi się tutaj sukno- ze względu na swoją zwartość i nieprzepuszczalność, albo naturalny jedwab; opcjonalnie oba materiały możesz zastąpić inną naturalną tkaniną w czarnym kolorze). Tak przygotowane lustro odłóż do pełni Księżyca.

W noc pełni odwiń lustro z materiału i wystaw je na działanie promieni Księżyca, aby naładować je jego srebrną energią. Lustro najlepiej jest wystawić na zewnątrz, ale jeżeli nie masz takiej możliwości, możesz położyć je przy oknie tak, aby bezpośrednio oświetlały go promienie Księżyca. Wypowiedz przy tym następujące słowa:

"Księżycowa Pani, stojąca w zenicie,
wszystkowiedząca i wszechwidząca Pani,
poświęcam to lustro twoimi promieniami,
aby oświetlało moją magię i życie."

Na koniec, jeśli chcesz, możesz dodatkowo nakreślić z tyłu lustra ochronny symbol potrójnego Księżyca (użyj do tego celu olejku goździkowego albo z gałki muszkatołowej). Symbol taki możesz też narysować.

Pamiętaj, aby wystawiać lustro na działanie księżycowego światła przynajmniej trzy razy do roku. Jeśli nie używasz lustra, trzymaj je zakryte. Przed każdym rytuałem przetrzyj jego taflę ściereczką namoczoną w czystej wodzie lub w naparze z bylicy w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, zaś po rytuale- w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Opcjonalnie do przetarcia lustra możesz używać wody z dodatkiem soli morskiej. Nigdy nie posługuj się tak przygotowanym zwierciadłem do celów innych niż magiczne.

JAK PRACOWAĆ Z MAGICZNYM LUSTREM:

Zastosowanie magicznego lustra jest niezwykle szerokie. Sprawdzi się ono zarówno w celach dywinacyjnych (wróżebnych), jak i do eksplorowania przeszłości czy teraźniejszości, pomoże nam przy przesłaniu psychicznej (mentalnej) informacji do wybranej osoby oraz przy pracy z wyobraźnią. Magiczne lustro w rękach wprawionych będzie stanowić bramę do innych astralnych światów lub pozwoli skomunikować się z innymi istotami duchowymi. To także doskonałe narzędzie obrony, odpędzające od nas wszelkie szkodliwe i niepożądane wpływy. Sprawdzi się również w zaklęciach i rytuałach, mających na celu wzmocnienie lub przyciągnięcie do naszego życia pożądanych energii (na przykład nowej miłości, energii pieniądza albo pomnożenie tego, co już posiadamy), a to zaledwie tylko część możliwych zastosowań...

PRZYKŁADOWE RYTUAŁY Z ZASTOSOWANIEM MAGICZNEGO LUSTRA:

Odległe wspomnienia z poprzednich wcieleń:

Wieczorem lub w nocy zapal białą świecę i ustaw ją przed magicznym lustrem w taki sposób, aby oświetlała tylko Twoją twarz, ale samo lustro pozostawało w ciemności (nie zapalaj innego światła). Wpatrując się w lustro, wypowiedz następujące słowa:

"Wyrocznio jasnych promieni,
obdarz mnie jasnowidzeniem."

Wpatrz się w lustrzanym odbiciu w swoje oczy- tuż nad lub pod nimi. Stopniowo Twoje odbicie zacznie się rozmywać, a w jego miejsce pojawi się inna twarz- będzie to Twoja twarz z poprzedniego życia. Spróbuj zobaczyć resztę postaci, ubranie, biżuterię, otoczenie- cokolwiek, co pomoże Ci określić czas i miejsce. Przy odpowiedniej dozie praktyki będziesz mogła dowiedzieć się wielu rzeczy o swoich poprzednich życiach. Niekiedy samo ujrzenie twarzy może spowodować w Tobie niespodziewane reakcje emocjonalne, zwróć na nie szczególną uwagę, a może zaczniesz dostrzegać również ludzi i wydarzenia, które do tej pory były uwięzione w Twojej najdawniejszej pamięci.

Czasami ta metoda sprawdza się lepiej w nie całkiem ciemnym pokoju, dlatego postaraj się samodzielnie dostosować natężenie światła padające na Twoją twarz, aż uda Ci się osiągnąć pożądane rezultaty.

Spełnienie  pragnienia (potrzeby):

Stań lub usiądź przed swoim magicznym lustrem. Ustaw po jego stronach identyczne świece w kolorze odpowiadającym Twojej potrzebie/ pragnieniu (informacje za co odpowiadają konkretne kolory świec znajdziesz tutaj i tutaj), a następnie świecową kredką, farbą wodną lub jaskrawoczerwoną szminką narysuj na jego tafli symbol runiczny odpowiadający Twojej potrzebie. Pamiętaj, żeby narysować znak dokładnie w tym miejscu, w którym odbija się Twoja twarz. Ujrzyj, jak symbol stapia się z Twoją twarzą i uwierz, że tak samo stanie się w rzeczywistości. Następnie zamknij oczy i jasno wyobraź sobie swoją potrzebę, a potem opuść pokój. Narysowany znak zostaw na lustrze aż do następnego dnia, a rano zetrzyj go kawałkiem materiału. W czasie ścierania staraj się nie patrzeć na runę.

Aby poprawić swój wygląd:

Stań przed swoim magicznym zwierciadłem- sama i naga. Jeżeli warunki na to pozwalają, postaraj się, aby każda część ciała wymagająca poprawienia była w nim widoczna. Wpatrz się w swoje odbicie w przytłumionym blasku świecy. Przestudiuj je dokładnie i oceń, wypowiadając przy tym następujące słowa:

"Czyste jak kryształ,
czyste jak powietrze,
spraw, by me ciało
stało się lepsze."

Następnie za pomocą wizualizacji zacznij formować swoje nowe ciało: wygładź zmarszczki, spłaszcz niestosowne wypukłości, dodaj sobie mięśni itp. Dokonaj każdej zmiany, o której sądzisz, że będzie dla Ciebie korzystna i uczyń te zmiany realnymi na poziomie umysłu. Dokonuj poprawek tak długo, jak długo jesteś w stanie (najlepiej do trzynastu minut). Następnie raz jeszcze popatrz na swoje odbicie i ponownie wypowiedz powyższą formułę. Zaklęcie powtarzaj rano i wieczorem. Magiczne praktyki wspomagaj odpowiednimi ćwiczeniami, dietą lub innymi sposobami, które pomogą Ci osiągnąć swój cel.

(na podstawie książki Scotta Cunninghama "Moc Ziemi. Rytuały i zaklęcia w magii naturalnej", wydawnictwo Astrum)

MAGIA LUSTER - RYTUAŁY NA MIŁOŚĆ I OBFITOŚĆ

RYTUAŁY NA PRZYWOŁANIE MIŁOŚCI:

By znaleźć nową miłość lub ożywić uczucia w już istniejącym związku:

Poniższy rytuał należy odprawić w piątek wieczorem, kiedy Księżyc jest w nowiu (nów symbolizuje nowy początek, nadzieję i zmiany na lepsze) lub po nowiu, kiedy Księżyca zaczyna przybywać. Do jego wykonania będą Ci potrzebne następujące akcesoria: dwie różowe świece, kadzidło różane, płatki świeżych róż (czerwone lub różowe), czerwona szminka, różowy materiał, perfumy, a także niewielkie lusterko. Rytuał rozpocznij od zapalenia kadzidła. Następnie zapal dwie różowe świece dla bogini Wenus, a wokół nich rozsyp płatki róż. Pomiędzy palącymi się świecami połóż lusterko. Na jego tafli narysuj czerwoną szminką symbole Wenus i Marsa- będą oznaczać one Ciebie i Twojego partnera. Następnie weź głęboki oddech i wypowiedz następujące słowa:

"Niech w tę noc, poświęconą bogini Wenus
nowe uczucia przyjdą do mnie i zagoszczą w moim życiu."

Lusterko owiń różowym materiałem i skrop go ulubionymi perfumami. Tak przygotowane przechowuj blisko miejsca, w którym śpisz, aż do następnego nowiu Księżyca. Czar możesz powtarzać co miesiąc podczas każdego kolejnego nowiu.

(internet)

Lustrzane przywiązanie:

Poniższy rytuał sprawdzi się w sytuacji, kiedy mamy już partnera i pragniemy, aby nasz związek umocnił się, był trwały, szczęśliwy i pełen miłości. Można przeprowadzić go tylko wtedy, kiedy oboje partnerów darzy się prawdziwym uczuciem. Do jego przeprowadzenia będzie Ci potrzebne okrągłe lusterko, czerwony jedwabny woreczek i czerwona wstążeczka. W czasie nowiu daj partnerowi na chwilę (pod jakimkolwiek pretekstem) lusterko, niech się w nim przejrzy. Potem, gdy już będziesz sama, narysuj na powierzchni zwierciadełka symbolicznie jego twarz. Następnie przez kolejnych 14 nocy (aż do pełni Księżyca) codziennie przed zaśnięciem sama przeglądaj się w lusterku, wypowiadając przy tym zaklęcie:
"Nasze serca łączą się,
tak jak nasze oczy i usta w zwierciadle.
Na zawsze."

W dzień pełni stłucz lusterko, wsyp okruchy do czerwonego jedwabnego woreczka, zawiąż czerwoną wstążeczką i wrzuć nocą do rzeki, mówiąc przy tym:

"Lustro rzeki, weź pod opiekę naszą miłość, niech trwa na wieki."

(magazyn "Wróżka", nr 2/2014)

RYTUAŁY OBFITOŚCI:

Lustro pieniędzy:

Poniższy rytuał przyciąga do nas pieniądze i pomnaża to, co już posiadamy. Warto wykonać go w czwartek (dzień Jowisza), po nowiu, kiedy Księżyca przybywa. Rytuał rozpocznij od ustawienia na stole niewielkiego, najlepiej okrągłego lustra. Po obu jego stronach ustaw dwie zielone świece i zapal je. Następnie przed taflą lustra ułóż symbol przedstawiający to, co chciałabyś przyciągnąć (np. symbole pieniędzy, karteczkę z napisaną kwotą, jakiej potrzebujesz, kupon totolotka itp.). Dodatkowo możesz położyć zdjęcia przedstawiające Twoje pragnienie, afirmacje, odpowiednie kamienie i wszystko to, co kojarzy się Tobie z obfitością i finansowym powodzeniem. Ważne, aby przedmioty ułożone przed lustrem w całości odbijały się w jego tafli. Usiądź wygodnie i skup się na celu, jaki chcesz osiągnąć. Wypowiedz zaklęcie:

"Niech energia wzmacnia się i wraca do mnie,
widzę jak moje marzenie się spełnia."

Niech świece palą się przez kwadrans, potem możesz je zgasić i użyć do następnego rytuału, w kolejny czwartek. Rytuał opcjonalnie możesz wykonać w niedzielę, dzień poświęcony Słońcu, które zapewni Ci nie tylko bogactwo, ale także i szczęście finansowe, awans czy sukces zawodowy (zamiast świec zielonych zapal wtedy złote).

(na podstawie artykułu Miłosławy Krogulskiej "Magia luster", czary.pl/magia)

Lustrzana szkatułka na przypływ gotówki:

Weź czek albo polecenie wypłaty- takie, jakie wypełnia się w banku. Wpisz na nim sumę, której Ci brakuje lub którą chciałabyś zdobyć w najbliższym czasie. Podaj również datę wyznaczającą dzień, do którego chcesz zdobyć te pieniądze (nie bądź jednak zbyt niecierpliwa, w tej kwestii posłuchaj swojej intuicji), a także swoje imię i nazwisko. Włóż czek lub formularz do drewnianej szkatułki, najlepiej czerwonej, z lusterkiem w środku. Jeśli pudełeczko nie ma lusterka, włóż do środka małe, najlepiej okrągłe zwierciadło. Dbaj o pudełeczko, odkurzaj i pilnuj, aby nikt do niego nie zaglądał.

(internet)

MAGIA LUSTER - RYTUAŁY DLA DUSZY I CIAŁA

Na rozkwitnięcie urody i wzmocnienie uroku osobistego:

Do poniższego rytuału będą Ci potrzebne następujące akcesoria: duże lustro, naczynie z czystą, żyzną ziemią, żółta świeca, mała doniczka, sadzonka dowolnego kwiatu, a także olejek eteryczny (np. cynamonowy, jaśminowy albo olejek z paczuli).

Rytuał rozpocznij od namaszczenia żółtej świecy wybranym przez siebie olejkiem, a następnie umieść ją pośrodku naczynia z ziemią. Zapal ją i postaw między sobą a lustrem. Usiądź i przez co najmniej kwadrans patrz na swoje odbicie w lustrze. Zastanów się, co jest w Tobie najpiękniejsze. Niekoniecznie muszą to być cechy fizyczne, mogą to być również duchowe walory, takie jak np. radosne lub przyjazne wnętrze, głębia spojrzenia, czułość, łatwość przebaczania itp. Pamiętaj, aby myśleć o sobie w sposób pozytywny, a nie rozmyślać nad tym, co chciałabyś w sobie zmienić. Wykonuj ten rytuał kilka nocy z rzędu, aż do całkowitego wypalenia żółtej świecy. Wówczas usuń wosk z naczynia, przesyp z niego ziemię do doniczki i posadź w niej sadzonkę. Podlewaj i dbaj o nią, by dobrze się rozwijała. Wkrótce dostrzeżesz, że Twoje piękno rozwija się i rozkwita, lśni jak nigdy wcześniej- aż wreszcie zostaje zauważone przez innych...

(internet)

Lustrzane piękno- by zwiększyć swą urodę:

Do wykonania poniższego rytuału będą Ci potrzebne następujące akcesoria: kawałek różowego kwarcu, sześć płatków róży, butelka źródlanej wody oraz duże lustro. Usiądź przed lustrem i wpatrz się w swoją twarz, obserwując wszystko, co Ci się nie podoba. Zwizualizuj, jak cechy, które Ci nie odpowiadają, zmieniają się na takie, których pragniesz. Teraz potrzyj delikatnie kwarcem w miejscach, które potrzebują odmiany i powiedz:

"Kamieniu urody, kamieniu miłości
zetrzyj z mej twarzy niedoskonałości.
Daj mi oblicze nowe, zmienione.
To moja wola, daj mi urodę!"

Kwarc wrzuć do butelki z wodą, a następnie weź w dłoń płatki róży i powiedz:

"Wenus przedwieczna, pani urody
dla ciebie wrzucam płatki do wody.
Użycz mi piękna, tak jak tej róży,
daj mi urodę- niechaj mi służy."

Potrzyj wszelkie niedoskonałości płatkami i wrzuć je do butelki. Butelkę następnie zakręć i schowaj w ciemne miejsce. Przez cały tydzień codziennie potrząsaj nią mocno sześć razy, a po upływie tego czasu wylej wodę na ziemię, mówiąc:

"Niech wszystko, co brzydkie z mej twarzy odchodzi,
a piękno Wenus w to miejsce przychodzi."

 (Alan Abyss "Księga magii i zaklęć", wydawnictwo Kirke)

 Lustrzany węzeł- by pozbyć się niechcianych nawyków:

Poniższy rytuał pomaga pozbyć się nałogów i niechcianych nawyków lub przywar, takich jak np. plotkowanie, rozrzutność itp. Do jego wykonania będą Ci potrzebne następujące akcesoria: niewielka kartka białego papieru, dwa kwadratowe lustra, żółta wstążka i drewniane pudełko.

Na początku weź kawałek papieru i napisz szczerze, co Ci przeszkadza w samej sobie i czego chcesz się pozbyć. Wystarczą dwa, trzy zdania, np. "Nie potrafię utrzymać porządku. Niczego nie odkładam na miejsce i wiecznie czegoś szukam, przez co tracę czas i nerwy" albo "Nie umiem oszczędzać. Wydaję za dużo pieniędzy na rzeczy, których wcale nie potrzebuję." Na drugiej stronie kartki napisz dokładnie to samo, a następnie wsuń ją pomiędzy dwa kwadratowe lustra, ustawione taflami do siebie. Muszą być na tyle duże, by kartka nie wystawała na zewnątrz (nie wolno jej składać). W ten oto sposób Twój nałóg czy wada zostaną uwięzione pomiędzy lustrami, aż zupełnie zagubią się w ich odbiciach. Lustra zwiąż żółtą wstążką i włóż do drewnianego pudełka. Od razu zrobi Ci się lepiej na duszy, ale na pierwsze prawdziwe efekty trzeba będzie poczekać kilka dni. Kiedy poczujesz, że odzywa się w Tobie potrzeba poddania się nałogowi lub nawykowi, odtwórz w wyobraźni przeprowadzony wcześniej rytuał i powiedz głośno:

"Uwięziłam cię, pokuso, w lustrzanych odbiciach.
Już nie masz nade mną władzy."

Powtarzaj te słowa tak długo, aż minie Ci ochota na zakazany owoc. Kiedy poczujesz, że już całkowicie uwolniłaś się od nałogu czy wady, otwórz skrzynkę, rozwiąż wstążkę i wyjmij kartkę. Spal ją następnie w płomieniu białej świecy, a popiół spuść w toalecie.

(magazyn "Wróżka", nr 1/2013)

MAGIA LUSTER - RYTUAŁY OCZYSZCZAJĄCE I UWALNIAJĄCE 

Aby odesłać zło:

Ten rytuał sprawdzi się w sytuacji, kiedy masz wrażenie, że przeciwko Tobie skierowane są jakieś złe siły przez znane lub nieznane osoby, albo nawet grupę ludzi. Nawet jeżeli nie jesteś pewna, czy ktoś rzeczywiście pragnie Cię skrzywdzić, ale mimo to czujesz się zagrożona- odpraw poniższą praktykę na wszelki wypadek.

Na początku weź niewielkie, okrągłe lusterko (nie może to być Twoje magiczne lustro) i umieść je tak, aby opierało się o ścianę albo zawieś je na stojaku. Lustro musi być ustawione równolegle do ściany. Przed zwierciadłem postaw czarną świecę osadzoną w prostym świeczniku w taki sposób, aby odbijała się w lustrze. Następnie weź dużą białą świecę i umieść ją z dala od lustra (najlepiej tak, aby się w nim nie odbijała), a następnie ją zapal (robi się to po to, aby mieć pewność, że żadne złe siły nie zostaną przyciągnięte przez czarną świecę). Teraz stań przed lustrem i zapal czarną świecę, mówiąc:

"Przez czarną świecę
złe siły zawrócą."

Patrząc na świecę powtarzaj tę intencję przez kilka minut, a następnie opuść pokój. Po godzinie zgaś świecę, ale nie rób tego palcami (najlepiej użyj specjalnego kapturka do gaszenia świec) i odłóż świecę na bok. Potem zgaś także białą świecę i schowaj ją w bezpiecznym miejscu. Powtarzaj zaklęcie przez siedem nocy, aż poczujesz, że zło odeszło. Ten magiczny zabieg odsyła złe siły skierowane pierwotnie przeciwko Tobie do tego, kto je wysłał.

(Scott Cunningham "Moc Ziemi. Rytuały i zaklęcia w magii naturalnej", wydawnictwo Astrum)

Lustrzana brama:

Poniższy rytuał jest niezwykle pomocny w sytuacji, kiedy czujesz, że do Twojego domu zakradło się jakieś zło. Wymaga on od nas nieco wysiłku, ale jego efekty są naprawdę skuteczne. Weź okrągłe lustro (nie może to być Twoje magiczne zwierciadło) i pomaluj jego tył na czarno. Następnie wymyśl jakiś sposób, aby zawiesić je wysoko pod sufitem w rogu pokoju, w którym zło zdaje się najlepiej wyczuwalne. Jeśli to możliwe, to powieś lustro pod kątem 45 stopni do ściany, z taflą skierowaną w kierunku podłogi. Lustro będzie działać jak brama, przez którą wszelkie zło wyjdzie z domu i odpłynie na zewnątrz świata, gdzie zostanie rozproszone i unicestwione.

Kiedy już powiesisz lustro, stań na środku pokoju i ujrzyj oczami wyobraźni, jak zło zbiera się wokół Ciebie jak gęsty, czarny obłok mgły, wirujący w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Następnie popatrz na lustro i zwizualizuj, że otwiera się w nim przepastna brama- drzwi do kosmicznej próżni. Zobacz, jak czarna, przesycona złem mgła jest wsysana przez tę bramę i ulatuje z dala od Twojego domu i z Twojego życia.

Powtarzaj tę praktykę tak długo, aż poczujesz, że pokój jest wolny od wszelkich negatywnych wpływów. Kiedy już osiągniesz ten stan (może to objawiać się wrażeniem, że pokój „odetchnął z ulgą”), stań na czymś tak abyś mogła dosięgnąć lustra, i palcem wskazującym swojej ręki mocy nakreśl na jego powierzchni krzyż, aby „zamknąć drzwi”- w ten sposób lustrzana brama będzie przepuszczać zło tylko w jedną stronę. Może ono wyjść z pokoju, ale nie może do niego wejść. Krzyż na tafli lustra uczyń, przesuwając palec wskazujący od góry lustra prostą linią do jego dołu, a potem przenosząc palec na środek lewej strony i łącząc ją linią prostą ze środkiem strony prawej.

Zostaw lustro na jego miejscu przez przynajmniej siedem dni. Po tym czasie zdejmij je i wyczyść mocnym octem albo roztworem amoniaku, aby pozbyć się z niego wszystkich negatywnych wibracji.

(Scott Cunningham "Moc Ziemi. Rytuały i zaklęcia w magii naturalnej", wydawnictwo Astrum)

Odbicie złych życzeń:

Poniższy rytuał sprawdzi się w sytuacji, kiedy ktoś próbuje używać w stosunku do nas czarnej magii, źle nam życzy lub źle o nas myśli, albo w jakikolwiek inny sposób próbuje nam zaszkodzić, wysyłając w naszą stronę negatywną energię. Do jego wykonania będzie Ci potrzebne lusterko (może być małe, kieszonkowe, ale im większa powierzchnia, tym silniejszy będzie efekt odbicia). Najpierw umyj lusterko naparem z bylicy pospolitej albo z piołunu, a następnie "złap" w lusterko odbicie Księżyca. Najlepiej jest to robić w czasie pełni (Księżyc daje wtedy dużo energii) lub zaraz po pełni, kiedy Księżyca ubywa. Podczas tego zabiegu wymów trzykrotnie następujące słowa:

"Pani Księżyca, odbijaj myśli złe,
niech zło mojego wroga ku niemu zwróci się."

Nie myśl w tym czasie o konkretnej osobie. Na koniec owiń lusterko w czarną tkaninę i zakop w miejscu, gdzie nie będziesz nigdy więcej przechodzić.

(internet)

Lustro prawdy:

Jest to wyjątkowo silny rytuał, a dodatkowo jeśli będzie stosowany bez poważnego powodu, może ujawnić pewne sprawy dotyczące Ciebie samej, o których nie chcesz wiedzieć, dlatego zanim zdecydujesz się na jego przeprowadzenie, zastanów się, czy naprawdę jesteś ofiarą agresji energetycznej i czy sama nigdy wobec nikogo jej nie zastosowałaś. Jeśli jednak jesteś zdecydowana na przeprowadzenie tej praktyki, przygotuj do niej następujące akcesoria: lustro tej wielkości, abyś mogła w nim swobodnie widzieć swoją twarz  i tułów, kawałek czarnego materiału tej wielkości, abyś mogła zasłonić nim lustro, szczyptę ziela mięty pieprzowej, szczyptę ziela piołunu, szczyptę ziela werbeny, kociołek do spalania ziół, łyżeczkę wody święconej, kosmetyczny płatek bawełniany, szklankę wody źródlanej oraz szczyptę amoniaku.

Dokładnie o północy (faza Księżyca nie ma tu znaczenia) ustaw lustro na stole, obok zgromadź pozostałe akcesoria i usiądź tak, abyś widziała swoje odbicie. Wznieś ręce do góry i wypowiedz następujące słowa:

"O lustro prawdy,
o moje odbicie,
ktoś szkodzi mi skrycie."

Opuść ręce, ustaw kociołek naprzeciwko lustra i wrzuć do niego zioła, a następne podpal je (dym powinien owiewać lustro). Powiedz:

"Niech prawda i dobro zwyciężą,
niech prawda i dobro zawsze zwyciężają,
niech prawda i dobro będą niepokonane."

Kiedy zioła spalą się do końca wlej do nich łyżeczkę wody święconej, wymieszaj bawełnianym płatkiem i nanieś tę mieszankę na lustro, mówiąc:

"Odsyłam tam skąd przyszło całe zło.
Niech wraca tam, gdzie się poczęło."

Kiedy całe lustro będzie pokryte popiołem, narysuj na nim wagę z szalami znajdującymi się w równowadze i jednocześnie wypowiedz słowa:

"Szale się równają, prawdę objawiają.
Zło odsyłają do tego, kto winien.
Niech tak się stanie."

Teraz przykryj lustro czarnym materiałem i ustaw je naprzeciwko okna. Zostaw je na dziewięć dni, a po tym czasie znów o północy odsłoń lustro i uważnie mu się przyjrzyj: jeśli na jego tafli widzisz tylko narysowaną przez siebie wagę, a rysunek nie ma żadnych zmian, wszystko jest w porządku, rytuał zadziałał. Przemyj wówczas lustro wodą z amoniakiem i schowaj w bezpieczne miejsce (możesz go potem użyć do innych rytuałów), a materiał spal. Jeśli jednak dostrzegłaś inne rysunki lub napisy, albo narysowana przez Ciebie waga zmieniła kształt, to zacznij pracować nad sobą i nie dziw się, że jesteś pod wpływem agresji energetycznej- być może to Twoja własna energia, która wróciła do Ciebie.

(Mirosław Winczewski "Zdejmowanie klątw i uroków", Studio Astropsychologii)

MAGICZNE SPOSOBY NA STŁUCZONE LUSTRO

Jeśli stłukło Ci się lustro- nie martw się, przy pomocy magii skutecznie odczarujesz pecha i odgonisz zły los :-)

1. Odpraw pecha z domu:

Najlepiej od razu, jeśli tylko masz taką możliwość, polej drobiny stłuczonego szkła gorącą wodą- uważa się, że para zasłoni to, co mogłoby nas przerazić. Następnie jak najszybciej zbierz okruchy lustra do czarnego, plastikowego worka na śmieci, a na wierzch wsyp garść cukru, garść soli i garść maku (jeśli nie mamy maku, z powodzeniem możemy zastąpić go garścią kaszy albo okruszków chleba). Wypowiedz przy tym następujące słowa:

"Słodzę cię, solę cię, karmię cię,
jesteś syty i syty wyruszasz z tego domu w drogę.
Amen."

Oczywiście myślimy o przysłowiowym pechu, ale nie wypowiadamy głośno jego imienia. Teraz wystarczy już tylko jak najszybciej wyrzucić worek z domu.

(Rena Marciniak-Kosmowska "Szkoła Czarownic", wydawnictwo Kormoran) 

2. Zakop zły los:

Jeśli jednak lustro stłukło się na kilka większych kawałków, możesz każdy z jego fragmentów owinąć oddzielnie czarnym papierem (albo pomalować czarną farbą tak, aby już nie mogły odbić żadnego obrazu) i zakopać, najlepiej na rozstaju dróg (zmyli to zaklętego w nich pecha, który zagubi się, próbując za nami wrócić).

3. Stwórz ochronny słoik:

Możesz też starannie pozbierać wszystkie kawałki zbitego lustra (razem z okruszkami) i schować je w czystym, szklanym słoju. Tak przygotowany słój mocno zakręć i ustaw na oknie od słonecznej strony. Dzięki temu wszelkie zło będzie trzymać się z dala od Twojego domu, ponieważ każdy, nawet najmniejszy okruch, działa jak lustro ochronne. Pamiętaj też, żeby zawsze odkurzać słoik (możesz go także myć, ale tak, aby nie dostała się do niego woda), a będzie Ci wiernie służył.

(Scott Cunningham "Magia Ziemi. Rytuały i zaklęcia w magii naturalnej", wydawnictwo Astrum)


Warto wiedzieć, że lusterkami kieszonkowymi wcale nie należy się przejmować i jeśli niechcący je stłuczemy, to po prostu je wyrzućmy i kupmy nowe.

WRÓŻENIE Z LUSTER 

Sztuka wróżenia z luster, czyli katoptromancja (od greckiego słowa "katoptrikos"- "odbity w zwierciadle") to jedna ze starszych dziedzin w magii. Pierwotnie wróżono z tafli wody, później wykorzystywano naczynia z atramentem, przezroczyste lub ciemne szkło, wypolerowany kawałek metalu, aż wreszcie zwierciadła i kryształowe kule. Jednak najczęstszym rekwizytem wybieranym przez Czarownice i Magów (obok magicznego zwierciadła) było czarne lustro.

JAK WYKONAĆ CZARNE LUSTRO:

Czarne lustro najlepiej wykonać w czasie pełni, kiedy energia Księżyca jest największa. Do jego wykonania będzie Ci potrzebna prostokątna lub okrągła ramka do zdjęć oraz czarna farba. Jeśli chcesz, możesz dodatkowo zapalić białą świecę, ale nie jest to konieczne. Najpierw wyjmij z ramy szkło i pomaluj je dokładnie po jednej stronie czarną nieprześwitującą farbą (może się okazać, że trzeba będzie pomalować szklaną taflę więcej niż jeden raz, aby uzyskać w pełni kryjący efekt). Po wyschnięciu farby włóż szkło w ramkę w taki sposób, aby warstwa farby znajdowała się z tyłu. Innym, prostszym sposobem jest po prostu włożenie pomiędzy szybę a ramkę czarnej kartki papieru. Jeśli chcesz, możesz dodatkowo ozdobić ramkę, rysując na niej runy lub inne magiczne symbole. Możesz też symbolicznie nakreślić z tyłu lustra ochronny symbol potrójnego Księżyca (np. olejkiem goździkowym czy z gałki muszkatołowej). Gotowe lustro warto wystawić na działanie promieni Księżyca, aby naładowało się jego lunarną energią (zabieg ten powinno przeprowadzać się systematycznie, chociażby raz na parę miesięcy). Kiedy nie używamy lustra, przechowujemy go owinięte ciemnym, najlepiej czarnym materiałem. Nie wolno używać czarnego lustra do celów innych niż magiczne.

PRZYGOTOWANIE DO WRÓŻENIA- OGÓLNE ZASADY:

Patrząc w ciemne lustro pozwalamy fizycznym oczom odpocząć, dzięki czemu możliwe jest uaktywnienie naszego trzeciego oka- czakry zlokalizowanej pomiędzy brwiami (do 1 cm ponad linią brwi), która odpowiedzialna jest między innymi za postrzeganie pozazmysłowe czy otrzymywanie pożądanych wizji. Najlepszą porą do wróżenia jest świt, zmierzch albo noc. Podobno najlepsze rezultaty osiąga się w czasie pełni lub nowiu, ale nie jest to sztywna reguła (wiele zależy zarówno od indywidualnych predyspozycji, jak i od systematycznej pracy, cierpliwości i włożonego wysiłku).

Zanim przystąpimy do wróżenia, warto oczyścić energetycznie miejsce, w którym będziemy praktykować. W tym celu możesz zapalić kadzidło oczyszczające (np. z białej szałwii, lawendy, bursztynu, jałowca czy drzewa sandałowego), a następnie- kiedy zapach rozejdzie się po całej przestrzeni- otwórz okno i pozwól, aby ulatujący dym zabrał ze sobą wszystkie negatywne energie.

Jeśli chcesz, możesz dodatkowo przygotować własną mieszankę ziołową, dzięki której nie tylko zwiększysz swoje moce psychiczne, ale także uefektywnisz cały proces dywinacyjny. Odrobinę mieszanki spalaj bezpośrednio przed wróżeniem, niestety- pomimo swojej skuteczności- nie ma ona zachwycającego zapachu. Do jej wykonania będziesz potrzebować 1 porcji bylicy pospolitej i 1 porcji piołunu (oba zioła pobudzają świadomość psychiczną i mogą sprowadzać wizje). Możesz także spróbować wykonać poniższe kadzidło:

Kadzidło wróżenia:

- 2 porcje drzewa sandałowego
- 1 porcja skórki pomarańczy
- 1 porcja osłonki gałki muszkatołowej
- 1 porcja cynamonu

Jego zastosowanie jest takie samo jak poprzedniej mieszanki, z tą tylko różnicą, że pachnie znacznie lepiej.

JAK WRÓŻYĆ:

"O, lustro Księżyca, przejrzyste i szklane,
pozwól mi ujrzeć, cokolwiek się stanie..."

Zapal dwie świece po obu stronach lustra, a następnie zgaś wszystkie inne źródła światła. Istotne jest, by świece nie odbijały się w lustrze, ani nie rozpraszały wzroku. Następnie przemyj lustro ściereczką namoczoną w czystej wodzie (lub z dodatkiem soli morskiej), albo chłodnym naparem z bylicy pospolitej, stosując jedną łyżeczkę ziela na szklankę wody. Teraz usiądź wygodnie przed lustrem i jasno określ przedmiot dywinacji, czyli to, co chciałabyś zobaczyć w jego tafli. Poproś (w myślach lub na głos) Wszechświat lub swojego ducha opiekuńczego, aby zesłał Ci wizję i równocześnie zapewnił ochronę w trakcie wróżenia. Odpręż się i kiedy poczujesz, że jesteś naprawdę zrelaksowana, zacznij wpatrywać się w lustro. Postaraj się zachować skupienie i nie rozpraszać wzroku. Po kilku (czasem kilkunastu) minutach wreszcie przestaniemy widzieć w nim własne odbicie, a jego powierzchnia stanie się czarna i trójwymiarowa, by wreszcie rozjaśnić się i stworzyć coś na kształt chmur/ obłoków, z których mogą zacząć wyłaniać się pojedyncze obrazy (obrazy te będziesz widziała w środku lustra, jakby oczami umysłu).

Pierwsze wizje niekoniecznie muszą być pozytywne, gdyż podobnie jak sny, mogą uzewnętrzniać nasze głęboko skrywane myśli czy pierwotne lęki ukryte gdzieś w podświadomości. Jednakże z czasem, przy coraz większej wprawie, ukazywane obrazy nie tylko mogą nam pomóc w uporządkowaniu własnego wnętrza, ale również będą dla nas źródłem cennych informacji, zarówno na temat przyszłości, jak i wypartych lub zapomnianych wspomnień z przeszłości. A to z kolei pozwoli zrozumieć, dlaczego tak, a nie inaczej układa nam się życie.

I na koniec jeszcze jedna uwaga: praktykując wróżenie z lustra warto założyć dziennik, w którym na bieżąco będziemy notować wszystkie widziane obrazy, wizje, czy nasze spostrzeżenia z danego seansu. Dzięki temu ułatwi nam to ich późniejszą analizę i głębsze zrozumienie.

(źródła: Alan Abyss "Księga magii i zaklęć", wydawnictwo Kirke; Rena Marciniak-Kosmowska "Szkoła czarownic", wydawnictwo Kormoran; Scott Cunninghm "Encyklopedia leczniczych aromatów", Studio Astropsychologii, a także wiedza własna)

++++ MAGIA LUSTER I ZWIERCIADŁA MAGICZNE ++++ - SEBASTIAN ANTYPIUK 

Przede wszystkim jeżeli chodzi o zastosowanie wróżebne rozróżniamy za równo katopromancje (wróżenie ze zwierciadła) jak i krystalomancje (wróżenie z kryształu). Uważa się, że ten dział magii wywodzi się z Persji (obecnie Irak), gdzie magowie używali luster do przepowiadania przyszłości. W Rzymie osoba, która czytała z lustra nazywana była Specularii, natomiast na Dalekim Wschodzie ich narzędzia nazywano "Gwiezdnymi Lustrami". W przypadku katopromancji używano najczęściej obsydianowych lub zaparowanych luster. W przypadku krystalomancji były to tzw. "kryształowe kule" z których jak i w przypadku płaskich zwierciadeł najbardziej ceniono te obsydianowe.
Obsydian sam w sobie jest skałą pochodzenia wulkanicznego o wspaniałych właściwościach ochronnych niezwykle cenionym w tej dziedzinie magii. W przypadku krystalomancji najlepszym wyborem wydaje się być okrągła kula o średnicy ok. 7cm dostępna w większości sklepów ezoterycznych. Wedle najczęstszych informacji z jakimi się spotyka wśród praktykujących tą dziedzinę magii, oczy powinny być skierowane na poziomie kryształu i ok. 30cm od jego powierzchni, przy czym oświetlenie powinno być umieszczone z boku (lecz tak aby nie oślepiało) a za kryształem powinna być czarna tkanina. W przeciągu ok. 2 minut wpatrywania się zaczyna się zwykle wnikanie w wizje. W przypadku katoptromancji można użyć nawet zwykłego lustra łazienkowego, które przy zamkniętych drzwiach i oknach pomieszczenia po jego zaparowaniu zostanie przed nami postawione. W takim wypadku obserwując je pod wieloma kątami można osiągnąć zbliżone rezultaty. Tak samo w przypadku tzw. "czarnych luster" uzyskiwanych przez pomalowanie szkła za pomocą czarnej emalii. Mimo wszystko jednak najlepsze efekty osiąga się w przypadku obsydianu.
Nieco odrębnym zagadnieniem jest zastosowanie zwierciadeł magicznych oraz ich przygotowanie przy aspekcie czarnoksięskim, gdzie chcemy ujrzeć w nim wzywany przez nas byt. Jeżeli o ten aspekt chodzi najlepszym przykładem wydają się tu być osławione lustra maga Twardowskiego z którego usług korzystali m.in. Napoleon Bonaparte oraz Zygmunt August. Mag Twardowski wykorzystywał swoje lustra za równo do praktyk dywinacyjnych (wróżbiarskich) jak i ewokacji "bytów piekielnych" (jak to je nazywano) lub dusz zmarłych. Niezależnie jednak od przeznaczenia takiego lustra przestrzegano czterech uznawanych za bardzo ważne zasad:
1. Nigdy nie pozwól innym osobom dotykać twego lustra
2. Zawsze pilnuj by nie było zabrudzone (np. odciski palców na krawędziach czy rogach lustra itp.)
3. Gdy go nie używasz niech pozostanie zakryte
4. Pobite staje się bezużyteczne
Jako zwierciadło magiczne może także posłużyć tafla wody lub innej cieczy o zabarwieniu czarnym (lub ogólnie nieprzezroczysta) w misce lub innym naczyniu do którego została ona nalana - wtedy mówimy o hydromancji.
Zdarzają się także przypadki stosowania obsydianowej biżuterii (lub nawet onyksowej) w podobnych zastosowaniach - tą kwestię pozostawię jednak nierozwiniętą.


LINKI : 

KSIĄŻKI : 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.